NEDELJA PRIMENJENE UMETNOSTI / 30. septembar – 7. oktobar 2022.

IZDVAJAMO

PROGRAM / KALENDAR

PROGRAM / LISTA

PETAK, 30. SEPTEMBAR

10.00 – 22.00 / SPENS, ulaz 8, unutra
DIZAJN PAVILJON / Balkan Case / Izložba industrijskog dizajna, zona Balkan Case

10.00 – 22.00 / SPENS, ulaz 8, gornji nivo
DIZAJN PAVILJON / Understanding: Art & Research / Izložba Univerziteta primenjenih umetnosti iz Beča, zona Paviljon Austrije

10.00 – 22.00 / SPENS, ulaz 8, unutra
DIZAJN PAVILJON / ALLSTARS + SUPERNOVAE: grafika / Izložba rizografskih radova, zona Paviljon grafike

10.00 – 22.00 / SPENS, Galerija Macut
DIZAJN PAVILJON / San / Izložba EXP kolektiva, zona Better Together

10.00 – 22.00 / SPENS, Galerija Macut
DIZAJN PAVILJON / I try to take care of myself now / Izložba fotografija, Organ Vida, zona Better Together

10.00 – 22.00 / SPENS, ulaz 9, unutra
DIZAJN PAVILJON / Peace.Love. / Izložba postera, KC Grad, zona Paviljon grafike

10.00 – 22.00 / SPENS, ulaz 9, unutra
DIZAJN PAVILJON / Fashion Showcase / Izložba modnog dizajna, zona Fashion Showcase

10.00 – 22.00 / SPENS, ulaz 9, unutra
DIZAJN PAVILJON / Digital Realities / Izložba, Diorama Film, zona D Cinema

10.00 – 22.00 / SPENS, ulaz 9
DIZAJN PAVILJON / ALLSTARS + SUPERNOVAE: fotografija / Izložba fotografija velikog formata, zona Outdoor instalacije

10.00 – 22.00 / SPENS, ulaz 9 i zapadni ulaz
DIZAJN PAVILJON / Umetničke instalacije / Radovi Senke Radović i Koste Dimitrijevića, Ivane Horvat, Nikole Stojadinovića i Manuele Pauk, zona Outdoor instalacije

17.00 – 22.00 / SPENS, centralni hol
DIZAJN PAVILJON / Showroom / Dizajn market, zona Showroom

17.00 – 22.00 / SPENS, ulaz 9, unutra
DIZAJN PAVILJON / D Cinema / Projekcija kratkometražnih filmova, zona D Cinemaoor instalacije

19.00 / SPENS, Amfiteatar
DIZAJN PAVILJON / Understanding: Art & Research – govorni program na engleskom / Predstavljanje i vođenje kroz izložbu Univerziteta primenjenih umetnosti iz Beča

20.22 – 22.00 / SPENS, zapadni ulaz
DIZAJN PAVILJON / Šolimov (nad)realni svet / Izložba animacija Miloša Rajkovića Šolima, zona Otvaranje

22.00 – 24.00 / SPENS, centralni hol
DIZAJN PAVILJON / Šćepine vragolije / Muzički program
DIZAJN PAVILJON / FUNK SHUI / Muzički program

29. IX – 2. X / Kulturni centar Mladost i Poljoprivredna škola u Futogu
Festival „Biserna grana”

30. IX – 7. X
Projekat „Fantastična mapa Novog Sada“

 

SUBOTA, 1. OKTOBAR

10.00 – 22.00 / SPENS, ulaz 8, unutra
DIZAJN PAVILJON / Balkan Case / Izložba industrijskog dizajna, zona Balkan Case

10.00 – 22.00 / SPENS, zapadni ulaz
DIZAJN PAVILJON / Double Heart / Instalacija umetničkog kolektiva Plastique Fantastique, zona Outdoor instalacije

10.00 – 22.00 / SPENS, ulaz 8, gornji nivo
DIZAJN PAVILJON / Understanding: Art & Research / Izložba Univerziteta primenjenih umetnosti iz Beča, zona Paviljon Austrije

10.00 – 22.00 / SPENS, ulaz 8, unutra
DIZAJN PAVILJON / ALLSTARS + SUPERNOVAE: grafika / Izložba rizografskih radova, zona Paviljon grafike

10.00 – 22.00 / SPENS, Galerija Macut
DIZAJN PAVILJON / San / Izložba EXP kolektiva, zona Better Together

10.00 – 22.00 / SPENS, Galerija Macut
DIZAJN PAVILJON / I try to take care of myself now / Izložba fotografija, Organ Vida, zona Better Together

10.00 – 22.00 / SPENS, ulaz 9, unutra
DIZAJN PAVILJON / Peace.Love. / Izložba postera, KC Grad, zona Paviljon grafike

10.00 – 22.00 / SPENS, ulaz 9, unutra
DIZAJN PAVILJON / Fashion Showcase / Izložba modnog dizajna, zona Fashion Showcase

10.00 – 22.00 / SPENS, ulaz 9, unutra
DIZAJN PAVILJON / Digital Realities / Izložba, Diorama Film, zona D Cinema

10.00 – 22.00 / SPENS, ulaz 9
DIZAJN PAVILJON / ALLSTARS + SUPERNOVAE: fotografija / Izložba fotografija velikog formata, zona Outdoor instalacije

10.00 – 22.00 / SPENS, ulaz 9 i zapadni ulaz
DIZAJN PAVILJON / Umetničke instalacije / Radovi Senke Radović i Koste Dimitrijevića, Ivane Horvat, Nikole Stojadinovića i Manuele Pauk, zona Outdoor instalacije

17.00 – 22.00 / SPENS, centralni hol
DIZAJN PAVILJON / Showroom / Dizajn market, zona Showroom

17.00 – 22.00 / SPENS, ulaz 9, unutra
DIZAJN PAVILJON / D Cinema / Projekcija kratkometražnih filmova, zona D Cinema

17.00 / SPENS, Amfiteatar
DIZAJN PAVILJON / CGI Filmmaking – predavanje / Sava Živković, zona D Talks

18.00 / SPENS, Amfiteatar
DIZAJN PAVILJON / Me and you and everyone we know – predavanje na engleskom jeziku / Malika Favre, zona D Talks
Architecture on film – predavanje / Uroš Vuković, Diorama, zona D Talks

19.30 / SPENS, Amfiteatar
DIZAJN PAVILJON / Artist is absent – panel diskusija / Malika Favre, Slavimir Stojanović Futro, moderatorka: Sofija Balać, zona D Talks

20.00 / SPENS, centralni hol
DIZAJN PAVILJON / Squeegee & Tind / Silkscreen printing session

21.00 / SPENS, centralni hol
DIZAJN PAVILJON / Filip Baloš / Muzički program
DIZAJN PAVILJON / Mapo Keys / Muzički program

29. IX – 2. X / Kulturni centar Mladost i Poljoprivredna škola u Futogu
Festival „Biserna grana”

30. IX – 7. X
Projekat „Fantastična mapa Novog Sada“

1. X – 7. X / SPENS
Projekat „Od ateljea do preduzetnika”

  

NEDELJA, 2. OKTOBAR

10.00 – 22.00 / SPENS, ulaz 8, unutra
DIZAJN PAVILJON / Balkan Case / Izložba industrijskog dizajna, zona Balkan Case

10.00 – 22.00 / SPENS, zapadni ulaz
DIZAJN PAVILJON / Double Heart / Instalacija umetničkog kolektiva Plastique Fantastique, zona Outdoor instalacije

10.00 – 22.00 / SPENS, ulaz 8, gornji nivo
DIZAJN PAVILJON / Understanding: Art & Research / Izložba Univerziteta primenjenih umetnosti iz Beča, zona Paviljon Austrije

10.00 – 22.00 / SPENS, ulaz 8, unutra
DIZAJN PAVILJON / ALLSTARS + SUPERNOVAE: grafika / Izložba rizografskih radova, zona Paviljon grafike

10.00 – 22.00 / SPENS, Galerija Macut
DIZAJN PAVILJON / San / Izložba EXP kolektiva, zona Better Together

10.00 – 22.00 / SPENS, Galerija Macut
DIZAJN PAVILJON / I try to take care of myself now / Izložba fotografija, Organ Vida, zona Better Together

10.00 – 22.00 / SPENS, ulaz 9, unutra
DIZAJN PAVILJON / Peace.Love. / Izložba postera, KC Grad, zona Paviljon grafike

10.00 – 22.00 / SPENS, ulaz 9, unutra
DIZAJN PAVILJON / Fashion Showcase / Izložba modnog dizajna, zona Fashion Showcase

10.00 – 22.00 / SPENS, ulaz 9, unutra
DIZAJN PAVILJON / Digital Realities / Izložba, Diorama Film, zona D Cinema

10.00 – 22.00 / SPENS, ulaz 9
DIZAJN PAVILJON / ALLSTARS + SUPERNOVAE: fotografija / Izložba fotografija velikog formata, zona Outdoor instalacije

10.00 – 22.00 / SPENS, ulaz 9 i zapadni ulaz
DIZAJN PAVILJON / Umetničke instalacije / Radovi Senke Radović i Koste Dimitrijevića, Ivane Horvat, Nikole Stojadinovića i Manuele Pauk, zona Outdoor instalacije

17.00 – 22.00 / SPENS, centralni hol
DIZAJN PAVILJON / Showroom / Dizajn market, zona Showroom

17.00 – 22.00 / SPENS, ulaz 9, unutra
DIZAJN PAVILJON / D Cinema / Projekcija kratkometražnih filmova, zona D Cinema

17.00 / SPENS, Amfiteatar
DIZAJN PAVILJON / Lakše malo, sine – predavanje / Korak Studio, zona D Talks

18.00 / SPENS, Amfiteatar
DIZAJN PAVILJON / Kako sam „završio” da se bavim ovim – predavanje / Miloš Rajković Šolim, zona D Talks
DIZAJN PAVILJON / Eha za četiri oka, dve ruke, trekpede i skalpel – predavanje / Sven Sorić, zona D Talks

19.30 – 20.15 / SPENS, Amfiteatar
DIZAJN PAVILJON / Dizajner kao radnik – panel diskusija / Milan Letić, Mane Radmanović, moderatorka: Marina Milanović, Sven Sorić, zona D Talks

19.00 – 21.00 / SPENS, Media Centar
DIZAJN PAVILJON / Slobodna zona: Naše razlike su naša snaga / Projekcija fimova mladih autora i autorki, zona KidsCreate

29. IX – 2. X / Kulturni centar Mladost i Poljoprivredna škola u Futogu
Festival „Biserna grana”

30. IX – 7. X
Projekat „Fantastična mapa Novog Sada“

1. X – 7. X / SPENS
Projekat „Od ateljea do preduzetnika”

  

PONEDELJAK, 3. OKTOBAR

10.00 – 22.00 / SPENS, ulaz 8, unutra
DIZAJN PAVILJON / Balkan Case / Izložba industrijskog dizajna, zona Balkan Case

10.00 – 22.00 / SPENS, zapadni ulaz
DIZAJN PAVILJON / Double Heart / Instalacija umetničkog kolektiva Plastique Fantastique, zona Outdoor instalacije

10.00 – 22.00 / SPENS, ulaz 8, gornji nivo
DIZAJN PAVILJON / Understanding: Art & Research / Izložba Univerziteta primenjenih umetnosti iz Beča, zona Paviljon Austrije

10.00 – 22.00 / SPENS, ulaz 8, unutra
DIZAJN PAVILJON / ALLSTARS + SUPERNOVAE: grafika / Izložba rizografskih radova, zona Paviljon grafike

10.00 – 22.00 / SPENS, Galerija Macut
DIZAJN PAVILJON / San / Izložba EXP kolektiva, zona Better Together

10.00 – 22.00 / SPENS, Galerija Macut
DIZAJN PAVILJON / I try to take care of myself now / Izložba fotografija, Organ Vida, zona Better Together

10.00 – 22.00 / SPENS, ulaz 9, unutra
DIZAJN PAVILJON / Peace.Love. / Izložba postera, KC Grad, zona Paviljon grafike

10.00 – 22.00 / SPENS, ulaz 9, unutra
DIZAJN PAVILJON / Fashion Showcase / Izložba modnog dizajna, zona Fashion Showcase

10.00 – 22.00 / SPENS, ulaz 9, unutra
DIZAJN PAVILJON / Digital Realities / Izložba, Diorama Film, zona D Cinema

10.00 – 22.00 / SPENS, ulaz 9
DIZAJN PAVILJON / ALLSTARS + SUPERNOVAE: fotografija / Izložba fotografija velikog formata, zona Outdoor instalacije

10.00 – 22.00 / SPENS, ulaz 9 i zapadni ulaz
DIZAJN PAVILJON / Umetničke instalacije / Radovi Senke Radović i Koste Dimitrijevića, Ivane Horvat, Nikole Stojadinovića i Manuele Pauk, zona Outdoor instalacije

16.00 / SPENS, Amfiteatar
DIZAJN PAVILJON / Zašto uopšte radim? / Master class, Isidora Nikolić

17.00 – 22.00 / SPENS, centralni hol
DIZAJN PAVILJON / Showroom / Dizajn market, zona Showroom

17.00 – 22.00 / SPENS, ulaz 9, unutra
DIZAJN PAVILJON / D Cinema / Projekcija kratkometražnih filmova, zona D Cinema

17.00 – 20.00 / SPENS, ulaz 8
DIZAJN PAVILJON / Dečiji poligon „Svet snova” – otvorena radionica / Škograd i La Villette, zona KidsCreate

17.00 / SPENS, Amfiteatar
DIZAJN PAVILJON / Od ideje do realizacije: Kako preživeti prvu godinu u kreativnom biznisu – panel diskusija / Vladimir Jovanović – Erste Banka, zona D Talks
DIZAJN PAVILJON / Dodela nagrada SUPERNOVAE

18.00 / SPENS, Amfiteatar
DIZAJN PAVILJON / Clotho, Lachesis and Atropos – predavanje na engleskom jeziku / Tind, zona D Talks

19.00 / SPENS, Amfiteatar
DIZAJN PAVILJON / BUBBLES – The Perception of Illusions – predavanje na engleskom jeziku / Plastique Fantastique, zona D Talks

19.00 – 21.00 / SPENS, Media Centar
DIZAJN PAVILJON / Slobodna zona: Naše razlike su naša snaga / Projekcija fimova mladih autora i autorki, zona KidsCreate

30. IX – 7. X
Projekat „Fantastična mapa Novog Sada“

1. X – 7. X / SPENS
Projekat „Od ateljea do preduzetnika”

UTORAK, 4. OKTOBAR

10.00 – 22.00 / SPENS, ulaz 8, unutra
DIZAJN PAVILJON / Balkan Case / Izložba industrijskog dizajna, zona Balkan Case

10.00 – 22.00 / SPENS, ulaz 8, gornji nivo
DIZAJN PAVILJON / Understanding: Art & Research / Izložba Univerziteta primenjenih umetnosti iz Beča, zona Paviljon Austrije

10.00 – 22.00 / SPENS, ulaz 8, unutra
DIZAJN PAVILJON / ALLSTARS + SUPERNOVAE: grafika / Izložba rizografskih radova, zona Paviljon grafike

10.00 – 22.00 / SPENS, Galerija Macut
DIZAJN PAVILJON / San / Izložba EXP kolektiva, zona Better Together

10.00 – 22.00 / SPENS, Galerija Macut
DIZAJN PAVILJON / I try to take care of myself now / Izložba fotografija, Organ Vida, zona Better Together

10.00 – 22.00 / SPENS, ulaz 9, unutra
DIZAJN PAVILJON / Peace.Love. / Izložba postera, KC Grad, zona Paviljon grafike

10.00 – 22.00 / SPENS, ulaz 9, unutra
DIZAJN PAVILJON / Fashion Showcase / Izložba modnog dizajna, zona Fashion Showcase

10.00 – 22.00 / SPENS, ulaz 9, unutra
DIZAJN PAVILJON / Digital Realities / Izložba, Diorama Film, zona D Cinema

10.00 – 22.00 / SPENS, ulaz 9
DIZAJN PAVILJON / ALLSTARS + SUPERNOVAE: fotografija / Izložba fotografija velikog formata, zona Outdoor instalacije

10.00 – 22.00 / SPENS, ulaz 9 i zapadni ulaz
DIZAJN PAVILJON / Umetničke instalacije / Radovi Senke Radović i Koste Dimitrijevića, Ivane Horvat, Nikole Stojadinovića i Manuele Pauk, zona Outdoor instalacije

17.00 – 22.00 / SPENS, centralni hol
DIZAJN PAVILJON / Showroom / Dizajn market, zona Showroom

17.00 – 22.00 / SPENS, ulaz 9, unutra
DIZAJN PAVILJON / D Cinema / Projekcija kratkometražnih filmova, zona D Cinema

17.00 – 20.00 / SPENS, ulaz 8
DIZAJN PAVILJON / Dečiji poligon „Svet snova” – otvorena radionica / Škograd i La Villette, zona KidsCreate

19.00 – 21.00 / SPENS, Media Centar
DIZAJN PAVILJON / Slobodna zona: Naše razlike su naša snaga / Projekcija fimova mladih autora i autorki, zona KidsCreate

30. IX – 7. X
Projekat „Fantastična mapa Novog Sada“

1. X – 7. X / SPENS
Projekat „Od ateljea do preduzetnika”

4. X / 20.22 / KS Eđšeg
Koncert „Saksofon i Istok” Srđana Paunovića

 

SREDA, 5. OKTOBAR

10.00 – 22.00 / SPENS, ulaz 8, unutra
DIZAJN PAVILJON / Balkan Case / Izložba industrijskog dizajna, zona Balkan Case

10.00 – 22.00 / SPENS, ulaz 8, gornji nivo
DIZAJN PAVILJON / Understanding: Art & Research / Izložba Univerziteta primenjenih umetnosti iz Beča, zona Paviljon Austrije

10.00 – 22.00 / SPENS, ulaz 8, unutra
DIZAJN PAVILJON / ALLSTARS + SUPERNOVAE: grafika / Izložba rizografskih radova, zona Paviljon grafike

10.00 – 22.00 / SPENS, Galerija Macut
DIZAJN PAVILJON / San / Izložba EXP kolektiva, zona Better Together

10.00 – 22.00 / SPENS, Galerija Macut
DIZAJN PAVILJON / I try to take care of myself now / Izložba fotografija, Organ Vida, zona Better Together

10.00 – 22.00 / SPENS, ulaz 9, unutra
DIZAJN PAVILJON / Peace.Love. / Izložba postera, KC Grad, zona Paviljon grafike

10.00 – 22.00 / SPENS, ulaz 9, unutra
DIZAJN PAVILJON / Fashion Showcase / Izložba modnog dizajna, zona Fashion Showcase

10.00 – 22.00 / SPENS, ulaz 9, unutra
DIZAJN PAVILJON / Digital Realities / Izložba, Diorama Film, zona D Cinema

10.00 – 22.00 / SPENS, ulaz 9
DIZAJN PAVILJON / ALLSTARS + SUPERNOVAE: fotografija / Izložba fotografija velikog formata, zona Outdoor instalacije

10.00 – 22.00 / SPENS, ulaz 9 i zapadni ulaz
DIZAJN PAVILJON / Umetničke instalacije / Radovi Senke Radović i Koste Dimitrijevića, Ivane Horvat, Nikole Stojadinovića i Manuele Pauk, zona Outdoor instalacije

17.00 – 22.00 / SPENS, centralni hol
DIZAJN PAVILJON / Showroom / Dizajn market, zona Showroom

17.00 – 22.00 / SPENS, ulaz 9, unutra
DIZAJN PAVILJON / D Cinema / Projekcija kratkometražnih filmova, zona D Cinema

17.00 – 20.00 / Promenada, krov
DIZAJN PAVILJON / Pintura mural fest

17.00 – 20.00 / SPENS, ulaz 8
DIZAJN PAVILJON / Dečiji poligon „Svet snova” – otvorena radionica / Škograd i La Villette, zona KidsCreate

19.00 / SPENS, Amfiteatar
DIZAJN PAVILJON / D Cinema: Novkabel ERA / Aleksandar Dadić, projekcija filma
DIZAJN PAVILJON / D Cinema: Znaci života / Marko Nikolić, projekcija filma

30. IX – 7. X
Projekat „Fantastična mapa Novog Sada“

1. X – 7. X / SPENS
Projekat „Od ateljea do preduzetnika”

  
ČETVRTAK, 6. OKTOBAR

10.00 – 22.00 / SPENS, ulaz 8, unutra
DIZAJN PAVILJON / Balkan Case / Izložba industrijskog dizajna, zona Balkan Case

10.00 – 22.00 / SPENS, ulaz 8, gornji nivo
DIZAJN PAVILJON / Understanding: Art & Research / Izložba Univerziteta primenjenih umetnosti iz Beča, zona Paviljon Austrije

10.00 – 22.00 / SPENS, ulaz 8, unutra
DIZAJN PAVILJON / ALLSTARS + SUPERNOVAE: grafika / Izložba rizografskih radova, zona Paviljon grafike

10.00 – 22.00 / SPENS, Galerija Macut
DIZAJN PAVILJON / San / Izložba EXP kolektiva, zona Better Together

10.00 – 22.00 / SPENS, Galerija Macut
DIZAJN PAVILJON / I try to take care of myself now / Izložba fotografija, Organ Vida, zona Better Together

10.00 – 22.00 / SPENS, ulaz 9, unutra
DIZAJN PAVILJON / Peace.Love. / Izložba postera, KC Grad, zona Paviljon grafike

10.00 – 22.00 / SPENS, ulaz 9, unutra
DIZAJN PAVILJON / Fashion Showcase / Izložba modnog dizajna, zona Fashion Showcase

10.00 – 22.00 / SPENS, ulaz 9, unutra
DIZAJN PAVILJON / Digital Realities / Izložba, Diorama Film, zona D Cinema

10.00 – 22.00 / SPENS, ulaz 9
DIZAJN PAVILJON / ALLSTARS + SUPERNOVAE: fotografija / Izložba fotografija velikog formata, zona Outdoor instalacije

10.00 – 22.00 / SPENS, ulaz 9 i zapadni ulaz
DIZAJN PAVILJON / Umetničke instalacije / Radovi Senke Radović i Koste Dimitrijevića, Ivane Horvat, Nikole Stojadinovića i Manuele Pauk, zona Outdoor instalacije

17.00 – 22.00 / SPENS, centralni hol
DIZAJN PAVILJON / Showroom / Dizajn market, zona Showroom

17.00 – 22.00 / SPENS, ulaz 9, unutra
DIZAJN PAVILJON / D Cinema / Projekcija kratkometražnih filmova, zona D Cinema

17.00 – 20.00 / Promenada, krov
DIZAJN PAVILJON / Pintura mural fest

17.00 – 20.00 / SPENS, ulaz 8
DIZAJN PAVILJON / Dečiji poligon „Svet snova” – otvorena radionica / Škograd i La Villette, zona KidsCreate

17.00 – 20.00 / SPENS, ulaz 8
DIZAJN PAVILJON / Radionica filma za decu / Miloš Tomić, zona KidsCreate

18.00 / SPENS, Amfiteatar
DIZAJN PAVILJON / Umetnost kao zanat – panel diskusija i razgovor o knjizi Bruna Munarija / Borut Vild i Srđa Dragović, moderatorka: Maša Tomanović, FMK izdavaštvo, zona D Talks

30. IX – 7. X
Projekat „Fantastična mapa Novog Sada“

1. X – 7. X / SPENS
Projekat „Od ateljea do preduzetnika”

 

PETAK, 7. OKTOBAR

10.00 – 22.00 / SPENS, ulaz 8, unutra
DIZAJN PAVILJON / Balkan Case / Izložba industrijskog dizajna, zona Balkan Case

10.00 – 22.00 / SPENS, ulaz 8, gornji nivo
DIZAJN PAVILJON / Understanding: Art & Research / Izložba Univerziteta primenjenih umetnosti iz Beča, zona Paviljon Austrije

10.00 – 22.00 / SPENS, ulaz 8, unutra
DIZAJN PAVILJON / ALLSTARS + SUPERNOVAE: grafika / Izložba rizografskih radova, zona Paviljon grafike

10.00 – 22.00 / SPENS, Galerija Macut
DIZAJN PAVILJON / San / Izložba EXP kolektiva, zona Better Together

10.00 – 22.00 / SPENS, Galerija Macut
DIZAJN PAVILJON / I try to take care of myself now / Izložba fotografija, Organ Vida, zona Better Together

10.00 – 22.00 / SPENS, ulaz 9, unutra
DIZAJN PAVILJON / Peace.Love. / Izložba postera, KC Grad, zona Paviljon grafike

10.00 – 22.00 / SPENS, ulaz 9, unutra
DIZAJN PAVILJON / Fashion Showcase / Izložba modnog dizajna, zona Fashion Showcase

10.00 – 22.00 / SPENS, ulaz 9, unutra
DIZAJN PAVILJON / Digital Realities / Izložba, Diorama Film, zona D Cinema

10.00 – 22.00 / SPENS, ulaz 9
DIZAJN PAVILJON / ALLSTARS + SUPERNOVAE: fotografija / Izložba fotografija velikog formata, zona Outdoor instalacije

10.00 – 22.00 / SPENS, ulaz 9 i zapadni ulaz
DIZAJN PAVILJON / Umetničke instalacije / Radovi Senke Radović i Koste Dimitrijevića, Ivane Horvat, Nikole Stojadinovića i Manuele Pauk, zona Outdoor instalacije

17.00 – 22.00 / SPENS, centralni hol
DIZAJN PAVILJON / Showroom / Dizajn market, zona Showroom

17.00 – 22.00 / SPENS, ulaz 9, unutra
DIZAJN PAVILJON / D Cinema / Projekcija kratkometražnih filmova, zona D Cinema

17.00 – 20.00 / Promenada, krov
DIZAJN PAVILJON / Pintura mural fest

17.00 – 22.00 / SPENS, ulaz 8
DIZAJN PAVILJON / Reflektivni razgovor: Prostori igre / Video prezentacija radionice „Svet snova i filma” Miloša Tomića

17.00 – 22.00 / SPENS, ulaz 9, unutra
DIZAJN PAVILJON / FORMAT+

19.00 / SPENS, Amfiteatar
DIZAJN PAVILJON / D Cinema: The Happy Film, Stefan Sagmeister / Projekcija filma, zona D Cinema

20.30 / SPENS, centralni hol
DIZAJN PAVILJON / Muzički program

30. IX – 7. X
Projekat „Fantastična mapa Novog Sada“

1. X – 7. X / SPENS
Projekat „Od ateljea do preduzetnika”

Program u okviru ostalih nedelja umetnosti pogledajte klikom na baner:

Otvaranje
Arhitektura
Izvođačka umetnost
Književnost
Vizuelna umetnost

Na nedelju dana Novi Sad postaje centar primenjene umetnosti, a SPENS, novosadski simbol modernističke arhitekture, dizajnerski smelo konstruisan osamdesetih godina, okuplja dizajn zajednicu Srbije i regiona, predstavljajući i evropske prakse. Tokom nedelje primenjene umetnosti SPENS postaje više od lokacije. Još od 2019. godine postaje sinonim za svojevrsni dizajn paviljon koji inspiriše i edukuje dizajnere i dizajnerke i vizuelne umetnike i umetnice, te podstiče razvoj domaće dizajn scene, kroz programe koji prikazuju nove tokove u domenu grafičkog dizajna, dizajna proizvoda, mode, fotografije, animacije i street arta.

U nedelji primenjene umetnosti prethodno su predstavljene izložbe „Design for culture“, „Swiss Style Now“, „Inovativni finski dizajn“ i druge, koje su obuhvatile radove najznačajnijih predstavnika lokalne, regionalne, evropske i svetske dizajn scene među kojima je bio i najveći nezavisni dizajn studio na svetu Pentagram.

Design Week Novi Sad, svojevrsni dizajn paviljon, i ove godine je glavni događaj tokom nedelje primenjene umetnosti. Tema ovogodišnjeg izdanja je – eho. Program odgovara na pitanja o našem identitetu, šta je ono što ostavlja traga u nama, a kakav trag mi sami ostavljamo, kao i koje su granice realnosti i subjektivizacije.

Partner nedelje primenjene umetnosti je Erste banka.