Dizajn paviljon na SPENS-u: Program i satnica

Dizajn paviljon održava se od 30. septembra do 7. oktobra na SPENS-u, jednoj od arhitektonski najznačajnijih lokacija grada, u okviru nedelje primenjene umetnosti Kaleidoskopa kulture.

Na Dizajn paviljonu biće predstavljene ideje preko 300 kreativaca i kreativki iz Srbije i sveta kroz grupne i samostalne izložbe, prostorne instalacije, radionice za umetnike i umetnice, predavanja najznačajnijih predstavnika i predstavnica svetske dizajn scene, program za decu, filmski i muzički program itd. Kroz 14 programskih celina promovišu se dobre dizajnerske prakse, inspirišu i edukuju dizajneri i dizajnerke i vizuelni umetnici i umetnice i podstiče se razvoj domaće dizajn scene. Program obuhvata savremene prakse u domenu grafičkog dizajna, dizajna proizvoda, mode, arhitekture, ali i fotografije, animacije i street arta.

Zahvaljujući nedelji primenjene umetnosti u Kaleidoskopu kulture, SPENS postaje epicentar dešavanja, čime se oživljava jedan od najznačajnijih predstavnika jugoslovenske arhitektonske baštine i jedan od simbola grada Novog Sada.

Na platou ispred SPENS-a, giganta modernističke gradnje, biće predstavljena instalacija umetničkog kolektiva Plastique Fantastique„Double heart” (Dvostruko srce) od 30. septembra do 2. oktobra, kao i izložba animacija Miloša Rajkovića Šolima – „Šolimov (nad)realni svet” koja će biti postavljena od 30. septembra do 1. oktobra. U Amfiteatru na SPENS-u biće održano predavanje jedne od najznačajnijih ilustratorki današnjice, Malike Favre, pod nazivom „Me and you and everyone we know” (Ja i ti i svi koje poznajemo), zakazano za 1. oktobar u 18 časova, dok će se od 19.30 časova održati panel diskusija „Artist is absent” na kojoj će, pored Malike Favre, učestvovati i Slavimir Stojanović Futro.

Ulaz na sve programe je slobodan.

 

PROGRAM I SATNICA

 

Dan 1 / petak, 30. septembar

10.00 – 22.00 / ulaz 8, unutra
Balkan Case / Izložba industrijskog dizajna, zona Balkan Case

10.00 – 22.00 / ulaz 8, gornji nivo
Understanding: Art & Research / Izložba Univerziteta primenjenih umetnosti iz Beča, zona Paviljon Austrije

10.00 – 22.00 / ulaz 8, unutra
ALLSTARS + SUPERNOVAE: grafika / Izložba rizografskih radova, zona Paviljon grafike

10.00 – 22.00 / Galerija Macut
San / Izložba EXP kolektiva, zona Better Together

10.00 – 22.00 / Galerija Macut
I try to take care of myself now / Izložba fotografija, Organ Vida, zona Better Together

10.00 – 22.00 / ulaz 9, unutra
Peace.Love. / Izložba postera, KC Grad, zona Paviljon grafike

10.00 – 22.00 / ulaz 9, unutra
Fashion Showcase / Izložba modnog dizajna, zona Fashion Showcase

10.00 – 22.00 / ulaz 9, unutra
Digital Realities / Izložba, Diorama Film, zona D Cinema

10.00 – 22.00 / ulaz 9
ALLSTARS + SUPERNOVAE: fotografija / Izložba fotografija velikog formata, zona Outdoor instalacije

10.00 – 22.00 / ulaz 9 i zapadni ulaz
Umetničke instalacije / Radovi Senke Radović i Koste Dimitrijevića, Ivane Horvat, Nikole Stojadinovića i Manuele Pauk, zona Outdoor instalacije

17.00 – 22.00 / centralni hol
Showroom / Dizajn market, zona Showroom

17.00 – 22.00 / ulaz 9, unutra
D Cinema / Projekcija kratkometražnih filmova, zona D Cinemaoor instalacije

19.00 / Amfiteatar
Understanding: Art & Research – govorni program na engleskom / Predstavljanje i vođenje kroz izložbu Univerziteta primenjenih umetnosti iz Beča

20.22 – 22.00 / zapadni ulaz
Šolimov (nad)realni svet / Izložba animacija Miloša Rajkovića Šolima, zona Otvaranje

22.00 – 24.00 / centralni hol
Šćepine vragolije / Muzički program
FUNK SHUI / Muzički program

 

Dan 2 / subota, 1. oktobar

10.00 – 22.00 / ulaz 8, unutra
Balkan Case / Izložba industrijskog dizajna, zona Balkan Case

10.00 – 22.00 / zapadni ulaz
Double Heart / Instalacija umetničkog kolektiva Plastique Fantastique, zona Outdoor instalacije

10.00 – 22.00 / ulaz 8, gornji nivo
Understanding: Art & Research / Izložba Univerziteta primenjenih umetnosti iz Beča, zona Paviljon Austrije

10.00 – 22.00 / ulaz 8, unutra
ALLSTARS + SUPERNOVAE: grafika / Izložba rizografskih radova, zona Paviljon grafike

10.00 – 22.00 / Galerija Macut
San / Izložba EXP kolektiva, zona Better Together

10.00 – 22.00 / Galerija Macut
I try to take care of myself now / Izložba fotografija, Organ Vida, zona Better Together

10.00 – 22.00 / ulaz 9, unutra
Peace.Love. / Izložba postera, KC Grad, zona Paviljon grafike

10.00 – 22.00 / ulaz 9, unutra
Fashion Showcase / Izložba modnog dizajna, zona Fashion Showcase

10.00 – 22.00 / ulaz 9, unutra
Digital Realities / Izložba, Diorama Film, zona D Cinema

10.00 – 22.00 / ulaz 9
ALLSTARS + SUPERNOVAE: fotografija / Izložba fotografija velikog formata, zona Outdoor instalacije

10.00 – 22.00 / ulaz 9 i zapadni ulaz
Umetničke instalacije / Radovi Senke Radović i Koste Dimitrijevića, Ivane Horvat, Nikole Stojadinovića i Manuele Pauk, zona Outdoor instalacije

17.00 – 22.00 / centralni hol
Showroom / Dizajn market, zona Showroom

17.00 – 22.00 / ulaz 9, unutra
D Cinema / Projekcija kratkometražnih filmova, zona D Cinema

17.00 / Amfiteatar
CGI Filmmaking – predavanje / Sava Živković, zona D Talks

18.00 / Amfiteatar
Me and you and everyone we know – predavanje na engleskom jeziku / Malika Favre, zona D Talks
Architecture on film – predavanje / Uroš Vuković, Diorama, zona D Talks

19.30 / Amfiteatar
Artist is absent – panel diskusija / Malika Favre, Slavimir Stojanović Futro, moderatorka: Sofija Balać, zona D Talks

20.00 / centralni hol
Squeegee & Tind / Silkscreen printing session

21.00 / centralni hol
Filip Baloš / Muzički program
Mapo Keys / Muzički program

 

Dan 3 / nedelja, 2. oktobar

10.00 – 22.00 / ulaz 8, unutra
Balkan Case / Izložba industrijskog dizajna, zona Balkan Case

10.00 – 22.00 / zapadni ulaz
Double Heart / Instalacija umetničkog kolektiva Plastique Fantastique, zona Outdoor instalacije

10.00 – 22.00 / ulaz 8, gornji nivo
Understanding: Art & Research / Izložba Univerziteta primenjenih umetnosti iz Beča, zona Paviljon Austrije

10.00 – 22.00 / ulaz 8, unutra
ALLSTARS + SUPERNOVAE: grafika / Izložba rizografskih radova, zona Paviljon grafike

10.00 – 22.00 / Galerija Macut
San / Izložba EXP kolektiva, zona Better Together

10.00 – 22.00 / Galerija Macut
I try to take care of myself now / Izložba fotografija, Organ Vida, zona Better Together

10.00 – 22.00 / ulaz 9, unutra
Peace.Love. / Izložba postera, KC Grad, zona Paviljon grafike

10.00 – 22.00 / ulaz 9, unutra
Fashion Showcase / Izložba modnog dizajna, zona Fashion Showcase

10.00 – 22.00 / ulaz 9, unutra
Digital Realities / Izložba, Diorama Film, zona D Cinema

10.00 – 22.00 / ulaz 9
ALLSTARS + SUPERNOVAE: fotografija / Izložba fotografija velikog formata, zona Outdoor instalacije

10.00 – 22.00 / ulaz 9 i zapadni ulaz
Umetničke instalacije / Radovi Senke Radović i Koste Dimitrijevića, Ivane Horvat, Nikole Stojadinovića i Manuele Pauk, zona Outdoor instalacije

17.00 – 22.00 / centralni hol
Showroom / Dizajn market, zona Showroom

17.00 – 22.00 / ulaz 9, unutra
D Cinema / Projekcija kratkometražnih filmova, zona D Cinema

17.00 / Amfiteatar
Lakše malo, sine – predavanje / Korak Studio, zona D Talks

18.00 / Amfiteatar
Kako sam „završio” da se bavim ovim – predavanje / Miloš Rajković Šolim, zona D Talks
Eha za četiri oka, dve ruke, trekpede i skalpel – predavanje / Sven Sorić, zona D Talks

19.30 – 20.15 / Amfiteatar
Dizajner kao radnik – panel diskusija / Milan Letić, Mane Radmanović, moderatorka: Marina Milanović, Sven Sorić, zona D Talks

19.00 – 21.00 / Media Centar
Slobodna zona: Naše razlike su naša snaga / Projekcija fimova mladih autora i autorki, zona KidsCreate

 

Dan 4 / ponedeljak, 3. oktobar

10.00 – 22.00 / ulaz 8, unutra
Balkan Case / Izložba industrijskog dizajna, zona Balkan Case

10.00 – 22.00 / zapadni ulaz
Double Heart / Instalacija umetničkog kolektiva Plastique Fantastique, zona Outdoor instalacije

10.00 – 22.00 / ulaz 8, gornji nivo
Understanding: Art & Research / Izložba Univerziteta primenjenih umetnosti iz Beča, zona Paviljon Austrije

10.00 – 22.00 / ulaz 8, unutra
ALLSTARS + SUPERNOVAE: grafika / Izložba rizografskih radova, zona Paviljon grafike

10.00 – 22.00 / Galerija Macut
San / Izložba EXP kolektiva, zona Better Together

10.00 – 22.00 / Galerija Macut
I try to take care of myself now / Izložba fotografija, Organ Vida, zona Better Together

10.00 – 22.00 / ulaz 9, unutra
Peace.Love. / Izložba postera, KC Grad, zona Paviljon grafike

10.00 – 22.00 / ulaz 9, unutra
Fashion Showcase / Izložba modnog dizajna, zona Fashion Showcase

10.00 – 22.00 / ulaz 9, unutra
Digital Realities / Izložba, Diorama Film, zona D Cinema

10.00 – 22.00 / ulaz 9
ALLSTARS + SUPERNOVAE: fotografija / Izložba fotografija velikog formata, zona Outdoor instalacije

10.00 – 22.00 / ulaz 9 i zapadni ulaz
Umetničke instalacije / Radovi Senke Radović i Koste Dimitrijevića, Ivane Horvat, Nikole Stojadinovića i Manuele Pauk, zona Outdoor instalacije

16.00 / Amfiteatar
Zašto uopšte radim? / Master class, Isidora Nikolić

17.00 – 22.00 / centralni hol
Showroom / Dizajn market, zona Showroom

17.00 – 22.00 / ulaz 9, unutra
D Cinema / Projekcija kratkometražnih filmova, zona D Cinema

17.00 – 20.00 / ulaz 8
Dečiji poligon „Svet snova” – otvorena radionica / Škograd i La Villette, zona KidsCreate

17.00 / Amfiteatar
Od ideje do realizacije: Kako preživeti prvu godinu u kreativnom biznisu – panel diskusija / Vladimir Jovanović – Erste Banka, zona D Talks
Dodela nagrada SUPERNOVAE

18.00 / Amfiteatar
Clotho, Lachesis and Atropos – predavanje na engleskom jeziku / Tind, zona D Talks

19.00 / Amfiteatar
BUBBLES – The Perception of Illusions – predavanje na engleskom jeziku / Plastique Fantastique, zona D Talks

19.00 – 21.00 / Media Centar
Slobodna zona: Naše razlike su naša snaga / Projekcija fimova mladih autora i autorki, zona KidsCreate

 

Dan 5 / utorak, 4. oktobar

10.00 – 22.00 / ulaz 8, unutra
Balkan Case / Izložba industrijskog dizajna, zona Balkan Case

10.00 – 22.00 / ulaz 8, gornji nivo
Understanding: Art & Research / Izložba Univerziteta primenjenih umetnosti iz Beča, zona Paviljon Austrije

10.00 – 22.00 / ulaz 8, unutra
ALLSTARS + SUPERNOVAE: grafika / Izložba rizografskih radova, zona Paviljon grafike

10.00 – 22.00 / Galerija Macut
San / Izložba EXP kolektiva, zona Better Together

10.00 – 22.00 / Galerija Macut
I try to take care of myself now / Izložba fotografija, Organ Vida, zona Better Together

10.00 – 22.00 / ulaz 9, unutra
Peace.Love. / Izložba postera, KC Grad, zona Paviljon grafike

10.00 – 22.00 / ulaz 9, unutra
Fashion Showcase / Izložba modnog dizajna, zona Fashion Showcase

10.00 – 22.00 / ulaz 9, unutra
Digital Realities / Izložba, Diorama Film, zona D Cinema

10.00 – 22.00 / ulaz 9
ALLSTARS + SUPERNOVAE: fotografija / Izložba fotografija velikog formata, zona Outdoor instalacije

10.00 – 22.00 / ulaz 9 i zapadni ulaz
Umetničke instalacije / Radovi Senke Radović i Koste Dimitrijevića, Ivane Horvat, Nikole Stojadinovića i Manuele Pauk, zona Outdoor instalacije

17.00 – 22.00 / centralni hol
Showroom / Dizajn market, zona Showroom

17.00 – 22.00 / ulaz 9, unutra
D Cinema / Projekcija kratkometražnih filmova, zona D Cinema

17.00 – 20.00 / ulaz 8
Dečiji poligon „Svet snova” – otvorena radionica / Škograd i La Villette, zona KidsCreate

19.00 – 21.00 / Media Centar
Slobodna zona: Naše razlike su naša snaga / Projekcija fimova mladih autora i autorki, zona KidsCreate

 

Dan 6 / sreda, 5. oktobar

10.00 – 22.00 / ulaz 8, unutra
Balkan Case / Izložba industrijskog dizajna, zona Balkan Case

10.00 – 22.00 / ulaz 8, gornji nivo
Understanding: Art & Research / Izložba Univerziteta primenjenih umetnosti iz Beča, zona Paviljon Austrije

10.00 – 22.00 / ulaz 8, unutra
ALLSTARS + SUPERNOVAE: grafika / Izložba rizografskih radova, zona Paviljon grafike

10.00 – 22.00 / Galerija Macut
San / Izložba EXP kolektiva, zona Better Together

10.00 – 22.00 / Galerija Macut
I try to take care of myself now / Izložba fotografija, Organ Vida, zona Better Together

10.00 – 22.00 / ulaz 9, unutra
Peace.Love. / Izložba postera, KC Grad, zona Paviljon grafike

10.00 – 22.00 / ulaz 9, unutra
Fashion Showcase / Izložba modnog dizajna, zona Fashion Showcase

10.00 – 22.00 / ulaz 9, unutra
Digital Realities / Izložba, Diorama Film, zona D Cinema

10.00 – 22.00 / ulaz 9
ALLSTARS + SUPERNOVAE: fotografija / Izložba fotografija velikog formata, zona Outdoor instalacije

10.00 – 22.00 / ulaz 9 i zapadni ulaz
Umetničke instalacije / Radovi Senke Radović i Koste Dimitrijevića, Ivane Horvat, Nikole Stojadinovića i Manuele Pauk, zona Outdoor instalacije

17.00 – 22.00 / centralni hol
Showroom / Dizajn market, zona Showroom

17.00 – 22.00 / ulaz 9, unutra
D Cinema / Projekcija kratkometražnih filmova, zona D Cinema

17.00 – 20.00 / Promenada, krov
Pintura mural fest

17.00 – 20.00 / ulaz 8
Dečiji poligon „Svet snova” – otvorena radionica / Škograd i La Villette, zona KidsCreate

19.00 / Amfiteatar
D Cinema: Novkabel ERA / Aleksandar Dadić, projekcija filma
D Cinema: Znaci života / Marko Nikolić, projekcija filma

 

Dan 7 / četvrtak, 6. oktobar

10.00 – 22.00 / ulaz 8, unutra
Balkan Case / Izložba industrijskog dizajna, zona Balkan Case

10.00 – 22.00 / ulaz 8, gornji nivo
Understanding: Art & Research / Izložba Univerziteta primenjenih umetnosti iz Beča, zona Paviljon Austrije

10.00 – 22.00 / ulaz 8, unutra
ALLSTARS + SUPERNOVAE: grafika / Izložba rizografskih radova, zona Paviljon grafike

10.00 – 22.00 / Galerija Macut
San / Izložba EXP kolektiva, zona Better Together

10.00 – 22.00 / Galerija Macut
I try to take care of myself now / Izložba fotografija, Organ Vida, zona Better Together

10.00 – 22.00 / ulaz 9, unutra
Peace.Love. / Izložba postera, KC Grad, zona Paviljon grafike

10.00 – 22.00 / ulaz 9, unutra
Fashion Showcase / Izložba modnog dizajna, zona Fashion Showcase

10.00 – 22.00 / ulaz 9, unutra
Digital Realities / Izložba, Diorama Film, zona D Cinema

10.00 – 22.00 / ulaz 9
ALLSTARS + SUPERNOVAE: fotografija / Izložba fotografija velikog formata, zona Outdoor instalacije

10.00 – 22.00 / ulaz 9 i zapadni ulaz
Umetničke instalacije / Radovi Senke Radović i Koste Dimitrijevića, Ivane Horvat, Nikole Stojadinovića i Manuele Pauk, zona Outdoor instalacije

17.00 – 22.00 / centralni hol
Showroom / Dizajn market, zona Showroom

17.00 – 22.00 / ulaz 9, unutra
D Cinema / Projekcija kratkometražnih filmova, zona D Cinema

17.00 – 20.00 / Promenada, krov
Pintura mural fest

17.00 – 20.00 / ulaz 8
Dečiji poligon „Svet snova” – otvorena radionica / Škograd i La Villette, zona KidsCreate

17.00 – 20.00 / ulaz 8
Radionica filma za decu / Miloš Tomić, zona KidsCreate

18.00 / Amfiteatar
Umetnost kao zanat – panel diskusija i razgovor o knjizi Bruna Munarija / Borut Vild i Srđa Dragović, moderatorka: Maša Tomanović, FMK izdavaštvo, zona D Talks

 

Dan 8 / petak, 7. oktobar

10.00 – 22.00 / ulaz 8, unutra
Balkan Case / Izložba industrijskog dizajna, zona Balkan Case

10.00 – 22.00 / ulaz 8, gornji nivo
Understanding: Art & Research / Izložba Univerziteta primenjenih umetnosti iz Beča, zona Paviljon Austrije

10.00 – 22.00 / ulaz 8, unutra
ALLSTARS + SUPERNOVAE: grafika / Izložba rizografskih radova, zona Paviljon grafike

10.00 – 22.00 / Galerija Macut
San / Izložba EXP kolektiva, zona Better Together

10.00 – 22.00 / Galerija Macut
I try to take care of myself now / Izložba fotografija, Organ Vida, zona Better Together

10.00 – 22.00 / ulaz 9, unutra
Peace.Love. / Izložba postera, KC Grad, zona Paviljon grafike

10.00 – 22.00 / ulaz 9, unutra
Fashion Showcase / Izložba modnog dizajna, zona Fashion Showcase

10.00 – 22.00 / ulaz 9, unutra
Digital Realities / Izložba, Diorama Film, zona D Cinema

10.00 – 22.00 / ulaz 9
ALLSTARS + SUPERNOVAE: fotografija / Izložba fotografija velikog formata, zona Outdoor instalacije

10.00 – 22.00 / ulaz 9 i zapadni ulaz
Umetničke instalacije / Radovi Senke Radović i Koste Dimitrijevića, Ivane Horvat, Nikole Stojadinovića i Manuele Pauk, zona Outdoor instalacije

17.00 – 22.00 / centralni hol
Showroom / Dizajn market, zona Showroom

17.00 – 22.00 / ulaz 9, unutra
D Cinema / Projekcija kratkometražnih filmova, zona D Cinema

17.00 – 20.00 / Promenada, krov
Pintura mural fest

17.00 – 22.00 / ulaz 8
Reflektivni razgovor: Prostori igre / Video prezentacija radionice „Svet snova i filma” Miloša Tomića

17.00 – 22.00 / ulaz 9, unutra
FORMAT+

19.00 / Amfiteatar
D Cinema: The Happy Film, Stefan Sagmeister / Projekcija filma, zona D Cinema

20.30 / centralni hol
Muzički program

 

Nedelja primenjene umetnosti, a ujedno i peti Kaleidoskop kulture, traje do 7. oktobra.

Partner nedelje primenjene umetnosti je Erste banka.